ГоловнаДля громадськостіІгрова залежністьНайпоширеніші запитання та відповіді на них

Найпоширеніші запитання та відповіді на них

 

Що таке Реєстр осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх (далі – Реєстр)?   

База даних, що містить інформацію про фізичних осіб, яким відповідно до поданих заяв або за рішенням суду обмежено відвідування гральних закладів та участь в азартних іграх.

 

Хто має доступ до Реєстру?  

Дані Реєстру є конфіденційною інформацією, доступ до якої надається виключно КРАІЛ та організаторам азартних ігор для виконання покладених на них обов’язків. Доступ до Реєстру є обмеженим та надається виключно КРАІЛ, організаторам азартних ігор для виконання покладених на них обов’язків, а також бюро кредитних історій у частині інформації про осіб, стосовно яких у Реєстрі міститься інформація про використання такими особами кредитних коштів для внесення ставок, для передачі кредитодавцям на виконання вимог Закону України «Про споживче кредитування».

 

Внесення даних до Реєстру є конфіденційним?

Так, дані Реєстру є інформацією з обмеженим доступом.

 

Які наслідки внесення даних про особу до Реєстру?  

Внесення відомостей про особу до Реєстру на підставі заяви про самообмеження впливає лише на обмеження доступу до гральних закладів та участі в азартних іграх.

Якщо відомості про особу внесені до Реєстру на підставі рішення КРАІЛ або суду, за результатами розгляду заяви про обмеження, крім обмеження доступу до гральних закладів та участі в азартних іграх, також можливе застосування до такої особи заборони у видачі споживчих кредитів.

 

Як потрапити до Реєстру та протягом якого часу будуть внесені відомості?   

1. Подати заяву про самообмеження (відомості вносяться не пізніше наступного робочого дня з дня отримання заяви).
2. Подати заяву про обмеження (не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання заяви від членів сім’ї особи першого ступеня споріднення або законних представників КРАІЛ здійснює розгляд такої заяви та за наявності обґрунтованих підстав вносить відомості до Реєстру).
3. Подати заяву про обмеження до суду (відомості вносяться не пізніше наступного робочого дня з дня отримання рішенням суду, яке набрало законної сили.

 

Чи можна зняти обмеження та виключити себе з Реєстру?  

Ні, виключити себе з Реєстру до закінчення строку обмеження неможливо.

 

Чи поширюється обмеження на азартні ігри в мережі Інтернет?    

Так, обмеження поширюються на азартні ігри в мережі Інтернет, які організовуються та проводяться організаторами азартних ігор.

 

Протягом якого часу діє обмеження та коли припиняється?    

Перебіг строку обмеження починається з наступного дня після внесення особи до Реєстру та припиняється автоматично, по закінченню строку обмеження (з наступного дня).

 

Який максимальний строк обмеження?     

1) за заявою про самообмеження – від шести місяців до трьох років;
2) за заявою про обмеження поданою до КРАІЛ, – тимчасово до ухвалення рішення суду, але не більше шести місяців;
3) за рішенням суду – від шести місяців до трьох років.

 

Як подати заяву про самообмеження?

Самостійно обмежити себе у відвідуваннях гральних закладів та в участі в азартних іграх можна шляхом:

  1. Особистого подання організатору азартних ігор або КРАІЛ заяви про самообмеження з одночасним пред’явленням документа, що посвідчує особу.
  2. Надсилання заяви про самообмеження на електронну адресу у письмовій або електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (тобто заява про самообмеження має містити електронний підпис).
  3. Заповнити заяву про самообмеження ОНЛАЙН, з обов’язковим накладанням електронного цифрового підпису.

 

Чи можна відкликати заяву про самообмеження?     

Ні, відкликання заяви не допускається.

 

Чи можу я подати заяву про самообмеження онлайн?   

Так, для цього вам необхідно заповнити електронну форму заяви та підписати її власним електронним підписом.
Переглянути відеоінструкцію можна тут.

 

Чи зможу я отримати споживчий кредит, якщо подам заяву про самообмеження?  

Так, тому що внесення відомостей про особу до Реєстру на підставі заяви про самообмеження впливає лише на обмеження доступу до гральних закладів та участі в азартних іграх.

 

Яким чином подати заяву про самообмеження, якщо відсутній електронний підпис?

Якщо у вас немає електронного підпису чи з інших причин немає можливості подати заяву про самообмеження в електронному вигляді, ви можете особисто подати таку заяву будь-якому організатору азартних ігор або КРАІЛ з одночасним пред’явленням документа, що посвідчує особу.

 

Як обмежити члена сім’ї від участі в азартних іграх?   

Обмежити участь члена сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти особи) можна шляхом заповнення та подання заяви про обмеження (більш детально за посиланням).

 

Як гравцю обмежити використання кредитних коштів у азартних іграх?   

Щоб застосувати обмеження, рідним гравця (батькам, чоловіку або дружині, дітям) або законним представникам необхідно подати відповідну заяву та вказати підставу обмеження – перевищення витрат на гру над особистими доходами гравця, що ставить гравця або його сім’ю у скрутне матеріальне становище, яке здійснюється з використанням коштів, отриманих у позику, у тому числі на умовах фінансового кредиту.
Детальніше за посиланням.

 

Як допомогти рідним подолати ігрову залежність?   

Інформація для тих, хто прагне допомогти своїм близьким подолати ігрову залежність, міститься в практичному путівнику

 

Чому мені надають споживчі кредити, якщо відомості про мене містяться в Реєстрі?   

Внесення відомостей про особу до Реєстру на підставі заяви про самообмеження не впливає на обмеження доступу до споживчих кредитів.

Обмеження доступу до споживчих кредитів можливе виключно за результатами розгляду заяви про обмеження, яка подається рідними гравця. Більш детально за посиланням.

 

Чому я можу грати в азартні ігри, якщо відомості про мене містяться в Реєстрі?   

Якщо відомості про гравця внесено до Реєстру, але його допускають до участі в азартних іграх, це може бути пов’язано з нелегальними азартними іграми або недотриманням вимог законодавства організатором азартних ігор.

Що робити в такій ситуації? Необхідно повідомити КРАІЛ про порушення законодавства у сфері азартних ігор. Це можна зробити за відповідною формою.

Для того, щоб убезпечити себе та не потрапити на нелегальний сайт, пропонуємо ознайомитися з відеороз’ясненням про ознаки сайтів із нелегальними азартними іграми.

 

Чи передбачена відповідальність за участь в азартних іграх, організатори яких не мають ліцензії? 

Участь гравця в організованій без ліцензії азартній грі тягне за собою адміністративну відповідальність (ст.181 КпАП) та може каратися штрафом, а також конфіскацією грошей, що є ставкою.

 

Як отримати електронний підпис та підписати ним заяву?    

Інструкція щодо отримання та підписання документа за допомогою електронного підпису міститься тут.

 

Як отримати інформацію про себе з Реєстру?   

Для отримання інформації з Реєстру вам необхідно звернутися до КРАІЛ із заявою, яка має обов’язково містити ваші дані, зокрема: прізвище, ім’я та по батькові; місце проживання (місце перебування); реквізити документа, що посвідчує особу, та підписати її власним електронним підписом задля запобігання отриманню конфіденційної інформації третіми особами.

 

×
Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...