Стандартна версія
Комісіяз регулювання азартних ігор та лотерей
ГоловнаІнформаційні повідомлення18.06.2021, 16:13

До уваги організаторів азартних ігор!

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей звертається до організаторів азартних ігор у зв’язку з виявленням випадків недотримання законодавства.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 15 Закон України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (далі – Закон) організатори азартних ігор зобов’язані дотримуватися вимог Закону, ліцензійних умов, що регулюють провадження того виду господарської діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор, на який має ліцензію, а також інших нормативно-правових актів України.

У свою чергу, засади рекламної діяльності в Україні визначає Закон України «Про рекламу», який регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами.

Згідно з частиною першою статті 221 Закону України «Про рекламу» забороняється реклама азартних ігор, реклама знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність з організації та проведення азартних ігор, а також інших позначень, під якими проводяться азартні ігри, зокрема, засобами зовнішньої реклами. Зовнішньою рекламою, відповідно до статті 1 цього ж закону, є реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.

Разом з тим у процесі виконання покладених на КРАІЛ відповідно до законодавства завдань, виявлено випадки розміщення реклами організаторів азартних ігор з порушеннями вимог чинного законодавства України.

Відповідно до частини другої статті 27 Закону України «Про рекламу» відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть, у тому числі, рекламодавці – організатори азартних ігор.

Слід зазначити, що відповідно до частини першої статті 4 Закону основною метою державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор є створення умов для зниження соціальних ризиків, пов’язаних з їх організацією та проведенням, та забезпечення дотримання організаторами азартних ігор вимог законодавства.

Порушення законодавства щодо порядку розміщення реклами організаторів азартних ігор призводить до суттєвого підвищення соціальних ризиків, що пов’язані з організацією та проведенням азартних ігор, що є недопустимим і неприйнятним.

КРАІЛ закликає організаторів азартних ігор у найкоротший термін вжити невідкладних та вичерпних заходів щодо припинення порушення вимог чинного законодавства, а також недопущення їх у подальшій діяльності.

Нагадуємо, що КРАІЛ є органом державного регулювання у сфері організації та проведення азартних ігор та у разі відсутності належного та вчасного реагування зі сторони організаторів азартних ігор вживатиме всіх передбачених чинним законодавством заходів щодо запобігання порушення законодавства та притягнення до відповідальності.

Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...