ГоловнаНовини31.03.2025, 16:44

Підсумки діяльності КРАІЛ

У зв’язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2025 року № 336 «Про ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей» з 1 квітня 2025 року, КРАІЛ припиняє свою діяльність.

Трохи більше ніж 4 роки КРАІЛ забезпечувала сталий розвиток та функціонування на території України нового для нашої держави легального ринку азартних ігор, який продовжує зростати навіть попри виклики, пов’язані з повномасштабною загарбницькою війною російського режиму проти України.

Увесь цей час КРАІЛ докладала максимум зусиль для досягнення мети державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор, яка полягає у створенні умов для зниження соціальних ризиків, пов’язаних з їх організацією та проведенням.

Здійснюючи державний нагляд (контроль) за ринком азартних ігор, КРАІЛ:

  • проведено 13 позапланових перевірок та інших заходів, а за результатами виявлених порушень прийнято 19 рішень КРАІЛ про застосування фінансових санкцій (штрафів) на загальну суму 49 730,0 тис. грн (з 13 березня 2022 року Кабінет Міністрів України запровадив мораторій на планові перевірки у зв’язку з воєнним станом, однак, КРАІЛ проводила позапланові перевірки відповідно до чинного законодавства);

  • забезпечено постійний моніторинг мережі Інтернет щодо виялення функціонування вебсайтів з нелегальними азартними іграми (виявлено 40793 нелегальні вебсайти);

  • направлено вимоги (рішеннями КРАІЛ) щодо обмеження доступу на (з) території України до вебсайтів, з використанням яких проводяться азартні ігри чи надається доступ до них без відповідної ліцензії (прийнято 512 рішень КРАІЛ);

  • заблоковано 39 472 нелегальні вебсайти розпорядженнями Держспецзв’язку (за результатами спільних заходів КРАІЛ і Служби безпеки України, спрямованих на протидію функціонуванню нелегальних вебсайтів).

  • налагоджено співпрацю з платформами цифрової дистрибуції Google LLC, Apple Inc. та компанією Meta Inc., за результатами якої припинено доступ до нелегальних азартних ігор:

  • 26 мобільних додатків на Google Play (заблоковано);

  • 92 мобільних додатків на App Store (заблоковано);

  • зупинено 1764 випадки розповсюдження інформації, що містить ознаки реклами азартних ігор у соціальних мережах Facebook і Instagram.

Виконуючи функції органу ліцензування господарської діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор КРАІЛ видала 7 217 ліцензій на право господарської діяльності з організації та проведення азартних ігор. Припинено дію (анульовано) 4123 ліцензій.

Суб’єктами господарювання, які отримали від КРАІЛ ліцензію на провадження діяльності у сфері азартних ігор сплачено до державного та місцевих бюджетів за ліцензії та штрафи – 6 847 440,830 тис. грн (на 28.03.2025)- у тому числі штрафи - 18 177,174 тис. грн.

Для мінімізації негативних наслідків участі фізичних осіб в азартній грі, боротьби з ігровою залежністю (лудоманією) КРАІЛ забезпечено функціонування Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх, – актуальна кількість записів – 12 807 осіб (станом на 01.03.2025).

З метою розвитку міжнародного співробітництва КРАІЛ набула членства у таких міжнародних організаціях:

  • GREF (Gaming Regulators European Forum) – об’єднанні європейських органів державного регулювання діяльності у сфері азартних ігор;

  • IAGR (International Association of Gaming Regulators) – міжнародній незалежній некомерційній організації, яка об’єднує понад 60 державних регуляторів азартних ігор з усього світу.

    Також КРАІЛ було укладено двосторонні Меморандуми про взаєморозуміння та співпрацю:

  • зі Службою контролю за азартними іграми Міністерства фінансів Литовської Республіки;

  • з Інспекцією з нагляду за лотереями та азартними іграми Латвійської Республіки.

Таким чином, КРАІЛ не лише отримала доступ до кращих європейських та міжнародних практик з покращення сфери азартних ігор, а й зробила крок на шляху формування спільної координаційної політики у сфері регулювання азартних ігор на європейському континенті та наближення України до повноцінного членства в ЄС.

З моменту створення КРАІЛ прийняла власних рішень – 2 437 (з них 150 рішень щодо нормативних актів, розроблених КРАІЛ для покращення функціонування сфери азартних ігор та лотерей).

Було розроблено нормативно-правові акти щодо видачі дозволів та здійснення ліцензування, запуску реєстрів, визначення переліку грального обладнання, що підлягає сертифікації, порядку звітності, оцінки ризиків, принципів відповідальної гри, застосування фінансових санкцій (штрафів), порядку функціонування ДСОМ та інших (ухвалено 10 урядових постанов та 26 нормативно-правових актів КРАІЛ).

У результаті державного регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерей, яке здійснювала КРАІЛ, сфера азартних ігор продовжує набувати форми повноцінного кластера економічного зростання держави.

Переконані, що подальше напрацювання та імплементація інструментів із забезпечення оптимального балансу інтересів держави, громадян та бізнесу в процесі формування прозорого та конкурентного ринкового середовища у сфері азартних ігор стане ще однією складовою міцного фундаменту сильної, незалежної та європейської України.

 

×
Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...