Типові помилки при заповненні заяв про самообмеження
Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей проаналізувала заяви про самообмеження, та виділила типові помилки, яких припускаються заявники під час їх заповнення.
Зокрема, найчастіше заявники допускають помилки щодо:
- даних документа, що посвідчує особу (не вказують або некоректно зазначають номер документа, орган чи дату його видачі). Наприклад, замість номера паспорта вказують унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) або замість шести цифр номеру паспорта старого зразка вказують сім чи п’ять. Також часто зазначають орган видачі паспорта некоректно, для прикладу: «Комунарський РОЗТУ», «МВГУДМС» тощо;
- строку обмеження (зазначають невизначений строк або числове значення без конкретизації одиниці часу) Наприклад: «назавжди», «довічно» чи «3».
Крім цього, трапляються випадки відсутності електронного підпису або підписання заяви про самообмеження електронним підписом іншої особи.
Рекомендації.
- Уважно перевіряйте зазначену у заяві серію (за наявності), номер, орган та дату видачі документа, що посвідчує особу.
- Вказуйте строк обмеження із зазначенням одиниці часу, наприклад, «3 роки» чи «6 місяців» тощо.
- Для підписання заяви електронним підписом використовуйте веб-сервіс будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, наприклад, https://ca.diia.gov.ua/ або https://czo.gov.ua/sign.
Звертаємо увагу, що для підпису заяви варто використовувати електронний підпис або «Дія.Підпис-UA». Не використовуйте для підписання заяв «Дія.Підпис-EU», так як це електронний цифровий підпис міжнародного зразка, який рекомендовано використовувати для підписання, наприклад, договорів про співпрацю з європейськими партнерами.